شماره پشتیبانی: 22701609-021 داخلی 13 و 18
slide
رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن
slide
انتشارات بنیاد نهج البلاغه
Prev
Next
سبد خرید

تماس با ما

تهران، شمیران، میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه شهید بهمن محمودی، کوچه اسکوئی، پلاک3 تلفن: 22720128 info@nahjolbalaghe.ir

پیوندها
نماد الکترونیک

احمد خاتمي

photo_2019-08-24_18-23-06

احمد خاتمي استاد زبان و ادبيات فارسي دانشگاه شهيد بهشتي و مدير قطب علمي تاريخ ادبيات فارسي متولد سال ۱۳۳۵، وی در سال ۱۳۶۵، موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشتة زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۶۸مدرک کارشناسی ارشد را در همان رشته از دانشگاه تربیت معلم  دریافت کرد و سپس در سال ۱۳۷۲ موفق به دریافت مدرک دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران شد. وی فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي خود را از سال ۱۳۶۵ با تدريس در دانشگاه آزاد اسلامي آغاز كرد و در سال ۱۳۷۱ به عضويت هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي درآمد. از احمد خاتمي تاكنون بالغ بر پنجاه مقاله علمي پژوهشي و نوزده عنوان كتاب در چهل‌وپنج مجلد به چاپ رسيده است همچنين او در بيش از بيست كنگره داخلي و ده كنگره بين‌المللي شركت و ارائه مقاله نموده‌است. آثار خاتمي بيشتر در زمينة تحقيقات ادبي و ديني است. از جمله آثار ديني او فرهنگنامة موضوعي قرآن كريم در سه جلد، فرهنگنامة موضوعي نهج‌البلاغه، فرهنگ‌ برابرهاي فارسي نهج‌البلاغهو منشور حكمت و حكومت است كه  کتاب اخیر مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته‌ و به اهتمام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به بيش از ده زبان ترجمه شده است.

دكتر خاتمي همچنين عضويت در شوراي علمي و پژوهشي و عضويت در چندين هيأت تحريريه مجلات علمي پژوهشي را در پروندة علمي خود دارد. او هم‌اكنون مدير مسئول نشريات هفتگانة دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه شهيد بهشتي و عضو شوراي علمي گروه ادبيات انقلاب اسلامي فرهنگستان زبان و ادب فارسي است و رياست دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه شهيد بهشتي را نيز بر عهده دارد.

دكتر خاتمي تاكنون بيش از پنجاه رساله را در مقاطع كارشناشي ارشد و دكتري راهنمايي نموده و موفق به كسب بيش از هشت رتبه علمي در سطوح ملّي و منطقه‌اي شده است كه از جمله آنهاست:

  • كسب رتبه استاد نمونه كشوري در گروه علوم انساني در سال ۱۳۹۰
  • كسب رتبه پژوهشگر برتر كشور در گروه علوم انساني در سال ۱۳۹۱

منابع: زندگی‌نامه خود نوشت