شماره پشتیبانی: 22701609-021 داخلی 13 و 18
slide
رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن
slide
انتشارات بنیاد نهج البلاغه
Prev
Next
سبد خرید

تماس با ما

تهران، شمیران، میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه شهید بهمن محمودی، کوچه اسکوئی، پلاک3 تلفن: 22720128 info@nahjolbalaghe.ir

پیوندها
نماد الکترونیک

اسدالله مبشری

nahjpjoh

اسدالله مبشری حقوقدان، قاضی، ادیب، شاعر، مترجم و رجل سیاسی معاصر در تهران دیده به جهان گشود. تحصیلات متوسطه را در تهران گذراند و از دارالفنون مدرک دیپلم علمی دریافت کرد. پس از اخذ دیپلم وارد دانشکدة حقوق تهران شد و پس از دریافت مدرک کارشناسی به فرانسه مهاجرت کرد و موفق به دریافت مدرک دکتری گردید.

استاد مبشری آثار متنوعی در حوزه‌های گوناگون علوم انسانی به زیور طبع آراسته‌است. از جمله: «حقوق بشر»‌ در حوزة آثار و زندگی اندیشمندان سیاسی غرب؛ «زندگی تحلیلی پیشوایان ما» در حوزه تاریخ و سیره؛ «درآمدی بر فلسفه» و «سال‌های پایانی قرن» در حوزة ارتباطات بین‌الملل و اقتصاد سیاسی. از جمله مهمترین آثار او می‌توان از ترجمة نهج‌البلاغه ‌ نام برد. وی در مقدمة ترجمه می‌نویسد:

او (علی) در کتاب شگفتی‌ آفرینش، خرد و هوش انسان را در کتاب کائنات به جولان آورد و رازهای هستی و کلمات کتاب تکوین را بر او فروخواند و به تفصیل بازگفت و در این خماخم انسان را راهنمونی و او را در انواری که سراسر هستی را غرقه ساخته‌است به وجود هستی‌افروز آگاه ساخت و دامنة مسئولیت آدمی را به شرح و تفصیل بیان نمود. بیماران روانی را در شفاخانة حکمت درمان کرد، قلوب و ارواح را نیرو داد. تفسیر کتاب، سنت و عقاید دینی به‌خصوص توحید را که پایة آیین اسلام است، به روشنی توضیح داد. شناخت طبیعت و روان بشر و جامعه را آموخت….

استاد مبشّری در سال ۱۳۶۹ به دیار باقی شتافت. آرامگاه او واقع در بهشت‌زهرای تهران است.

منابع: نهج‌البلاغه، م: مبشری، تهران، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ۱۳۶۳؛ حبیب لاجوردی، زندگی‌نامه اسدالله مبشری؛ گفتگو با دکتر مجتهدی،