شماره پشتیبانی: 22701609-021 داخلی 13 و 18
slide
رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن
slide
انتشارات بنیاد نهج البلاغه
Prev
Next
سبد خرید

تماس با ما

تهران، شمیران، میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه شهید بهمن محمودی، کوچه اسکوئی، پلاک3 تلفن: 22720128 info@nahjolbalaghe.ir

پیوندها
نماد الکترونیک

حسین انصاریان

ansariyan

حسین انصاریان، محقق و واعظ مشهور معاصر، در شهر خوانسار دیده به‌جهان گشود. دورة دبیرستان را در تهران به پایان رساند و پس از آن وارد حوزة علمیه در تهران و سپس راهی قم شد. او از محضر اساتدی برجستة قم و تهران همچون: میرزا علی فلسفی، شیخ عباس تهرانی، حسین فاطمی، فاضل لنکرانی، صالحی نجف‌آبادی و یوسف صانعی و در دروس خارج نیز از اساتیدی همچون: سیدعلی میلانی، آخوند همدانی، محقق داماد، حسینعلی منتظری، شیخ‌ابوالحسن نجفی خراسانی، میرزا هاشم آملی بهره جست. تقریرات او بر دروس میرزا هاشم آملی و شیخ‌ابوالحسن نجفی خراسانی به صورت مخطوط موجود است.

استاد حسین انصاریان پس از سالها تحصیل در قم رهسپار تهران شد و به امر تبلیغ که از نظر ایشان وظیفه و مسئولیت اصلی برای طلاب است، به اشتغال پرداخت. از ایشان افزون بر ساعتها سخنرانی بدون تکرار، ۱۲۸ اثر مکتوب برجای مانده که مهمترین آنها عبارت است از ترجمة قرآن‌کریم، ترجمة نهج‌البلاغه و ترجمة صحیفة سجادیه. افزون بر این دو کتاب  «شرح دعای کمیل» و «ولایت و رهبری از دیدگاه نهج‌البلاغه» از جمله آثار ایشان است. وی در مقدمة ترجمة خود می‌نویسد:

نهج‌البلاغه جلوة علم ازلی بر قلب نازنین علوی، و دلیلی استوار بر امامت نفس نبوی، و نصّی محکم بر خلافت بلافصل حضرت مرتضوی است.