شماره پشتیبانی : 09127624148 / 02122720128
slide
رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن
slide
انتشارات بنیاد نهج البلاغه
Prev
Next
سبد خرید

تماس با ما

تهران، شمیران، میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه شهید بهمن محمودی، کوچه اسکوئی، پلاک3 تلفن: 22720128 info@nahjolbalaghe.ir

پیوندها
نماد الکترونیک

رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن

g4umz1wx

این جلسه که با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد در ادامه با خیر مقدم و سخنرانی جناب آقای دکتر ابراهیمی معاونت محترم دانشکده الهیات دانشگاه تهران به کار خود ادامه داد.
سپس حضرت آیت الله دین پرور ریاست محترم بنیاد بین المللی نهج البلاغه دقایقی را به تشریح جایگاه این کتاب با شرح قداست کلام الهی و جایگاه کلام حضرت علی علیه السلام پرداختند.
در ادامه جناب آقای دکتر مجید معارف در سخنانی از نحوه نگارش و سرگذشت کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن نکاتی را بیان داشته و از جناب آقای دکتر حامد شریعتی نیاسر نیز تقدیر نمودند.
پایان بخش برنامه سخنرانی این آئین صحبت های جناب آقای دکتر منصور پهلوان استادتمام محترم دانشگاه تهران بود که شرح مبسوطی از نهج البلاغه و الزام تالیف چنین کتابی را بیان داشتند.
در پایان باحضور اساتید محترم از این کتاب ارزشمند رونمایی شد.

مؤلفان این اثر با بهره گیری از دانش خود تلاش کرده اند در ۱۵ فصل با ارائه مثال‌ها و شواهد متعدد از اتصال و نسبت «نهج‌البلاغه» این گنجینه معرفتی علوم با فرقان عظیم پرده بردارند. مبانی ارتباط نهج‌البلاغه با قرآن، ارتباط قرآن و اهل بیت (ع) در حدیث ثقلین، علم اهل بیت (ع)، جایگاه قرآن در نهج‌البلاغه، مقایسه سبک ادبی نهج‌البلاغه با قرآن، کاربرد آیات قرآن در نهج‌البلاغه، علوم قرآنی در نهج‌البلاغه و معارف قرآنی در نهج‌البلاغه، از جمله فصل‌های کتاب هستند.

آیین رونمایی از کتاب «ارتباط قرآن با نهج‌البلاغه» از ساعت ۱۰ تا ۱۲ دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه در خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان شهید مفتح، دانشکده الهیات دانشگاه تهران، ساختمان شماره ۳، طبقه چهارم، سالن شهید مدنی برگزار گردید.