شماره پشتیبانی: 22701609-021 داخلی 13 و 18
slide
رونمایی کتاب ارتباط نهج البلاغه با قرآن
slide
انتشارات بنیاد نهج البلاغه
Prev
Next
سبد خرید

تماس با ما

تهران، شمیران، میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه شهید بهمن محمودی، کوچه اسکوئی، پلاک3 تلفن: 22720128 info@nahjolbalaghe.ir

پیوندها
نماد الکترونیک

محمد دشتی

dashti

محمد دشتی در سال ۱۳۳۰ در خانواده ای مذهبی و در روستایی به نام آزادمون از توابع محمودآباد (مازندران ) چشم به جهان گشود .تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود گذراند. در سال ۱۳۴۲وارد حوزه علميّة آمل شده و در حوزة علمیة مسجد امام حسن عسگري(ع) به فرا گيري علوم ابتدايي حوزه پرداختند. در سال ۱۳۴۳ وارد حوزه علميّة قم شده و در مدرسه حضرت آية الله العظمي گلپايگاني(قدس سره) مشغول به تحصيل شد، سپس در مدارس رضويّه و فيضيّه ادامة تحصيل داد. استاد دشتی از محضر اساتیدی چون حضرات آیات علی مشكيني، جوادي آملي، مكارم شيرازي، ميرزا هاشم آملي، حسن‌زادة آملی، محمدی‌گیلانی و حقّی بهره‌جست.

افزون بر این روش تحقيق و نويسندگي را در محضر شهيد مفتّح، آیت‌الله سبحاني و شهيد محمّد مصطفوي كرماني در طول سالهاي ۵۰ تا ۵۷ فراگرفت.

استاد دشتی را می‌توان یکی از پرکارترین فعالان حوزة نهج‌البلاغه و نهج‌البلاغه پژوهی قلمداد کرد. ترجمه نهج‌البلاغه که به‌دفعات تجدید چاپ شده، مجموعة ۱۸ جلدی آشنایی با نهج‌البلاغه که مورد مراجعة پژوهشگران و علاقه‌مندان به حوزة مطالعات نهج‌البلاغه است، نشان از استمرار و تلاش ایشان در امر نهج‌البلاغه دارد.